General Information

Institutional Information: Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri Bölümü, Anatomi Anabilim Dalı
Research Areas: Human Anatomy

Names in Publications: Sahin Bunyamin, ABG-6226-2020

Metrics

Publication

184

Citation (WoS)

1532

H-Index (WoS)

24

Citation (Scopus)

1738

H-Index (Scopus)

26

Project

12

Thesis Advisory

18

Open Access

22
UN Sustainable Development Goals

Biography

1968 yılında Taşova’da doğan Bünyamin Şahin, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olduktan sonra Doktora eğitimini 1996 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Anatomi Anabilim Dalında tamamladı. Aynı anabilim dalında 1996 yılında Öğretim Görevlisi, 1998 yılında Yardımcı Doçent, 2004’te Doçent ve 2010 yılında ise Profesör kadrolarına atandı. 

Değişik sürelerde Amerika Birleşik Devletleri Louisiana Eyalet Üniversitesi, İngiltere Liverpool ve Bedfordshire Üniversitelerinde Doktora sonrası araştırmacı olarak bulundu. 

Uluslararası dergilerde yayınlanmış 80’in üzerinde makalesi, 3 ulusal kitap yazar/editörlüğü ve iki uluslararası kitapta bölüm yazarlığı bulunmaktadır. Google 

Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Bosna-Hersek, Kırgızistan, Sırbistan, Gürcistan, Tanzanya, Sudan ve Suudi Arabistan ülkelerinde 16 ayrı üniversitede misafir öğretim üyesi olarak dersler vermiştir

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü görevlerinde bulunmuştur. 

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Contact

Email
bsahin@omu.edu.tr
Other Email
bunyaminhoca@gmail.com
Web Page
https://avesis.omu.edu.tr/bsahin
Office Phone
+90 362 312 1919 Extension: 2262